Broskyňová limonáda – osvieži a poteší

Tak ako ľudkovia, už ste nabehli na letnú vlnu naplno? Priznám sa, že ja áno 🙂 A ešte viac ako leto samotné sa teším na moje plány na leto. Vyskúšať mnoho receptov, rozbehnúť blog, prečítať knihu/y, začať pravidelne cvičiť :D, absolvovať 30-dňový blogovací challenge a ešte omnoho viac… Plnenie týchto mojich letných plánov som odštartovala vyskúšaním jednoduchého, ale chutného nápoja – broskyňová limonáda. Táto limonáda je inšpirovaná receptom na šumivú malinádu z môjho obľúbeného časopisu F. O. O. D.

Limonáda bola vynikajúca 🙂 Len mi chýbal ľad. Ako to už u mňa býva zvykomvšetko na poslednú chvíľu. Takže na poslednú chvíľu som sa snažila zohnať vrecká na ľad, len tentokrát mi to akosi nevyšlo. A to najmä preto, lebo som sa spoliehala, že doma určite nejaký ľad máme. Určite :D. Áno, aj by sme určite mali, keby nebol práve ten šuflík, kde sa kocky ľadu nachádzajú, úplne zamrznutý a neotvoriteľný.

broskyňová limonáda a broskyňa na časopise F.O.O.D

Ďalej som mala opäť menší-väčší stres z fotenia. Snažila som sa zohnať dokonalé slamky (aj keď v skutočnosti máme doma tvrdé slamky), ale také, aby som ich aj neskôr využila, čiže nie jednorázové. Bola som asi v 3 rôznych obchodoch, ale nikde som nenašla také dokonalé. Buď bola zlá farba, buď ich bolo v balení priveľa alebo aj keď bolo všetko dokonalé, tak cena na tú nádheru bola privysoká 😀 Just práve keď ja nakupujem na kulinárčenie alebo fotenie nič nemajú. Alebo to len neviem nájsť 😀

Nakoniec aj príprava aj fotenie dopadli vynikajúco a už sa neviem dočkať kedy si ju urobím znovu. Prekvapivo som nič nepokazila, aj keď pri vete v recepte „obsah poháru rozdrvíme“ sa mi v hlave vyrojilo niekoľko otázok ako napríklad – Rozdrviť? A čím? Lyžicou alebo slamkou? A to mám rozdrviť úplne? Absolútne neopodstatnené otázky, ale tak to som ja pri akejkoľvek príprave akéhokoľvek jedla, hoci aj limonády 🙂

Broskyňová limonáda – letné osvieženie

Obyčajný čas prípravy: 10 minút

Môj čas prípravy: 15 minút

pre jednu osobu

broskyňová limonáda v sklenenom pohári  a dvomi broskyňami
Ingrediencie
  • 1/2 broskyne
  • 1/2 citróna
  • kryštálový cukor alebo iné sladidlo – podľa chuti (ja som dala 1 a 1/2 PL cukru)
  • voda

na ozdobu

  • kocky ľadu
  • mäta
  • plátky citróna
Postup

Broskyne dôkladne umyjeme a nakrájame na malé kúsky. Kúsky broskýň dáme do pohára, pridáme trochu šťavy s citróna a cukor. Obsah pohárov rozdrvíme (najlepšie tvrdou slamkou), ale tak, aby v pohári ešte ostali kúsky ovocia. Zalejeme vodou, pridáme kocky ľadu, premiešame a ozdobíme čerstvou mätou a plátkami citróna.

A teraz už len vychutnávame. Nech vám chutí 🙂

broskyňová limonáda a dvomi broskyňami

———————————————————————–

Reklamná pauza

Nechceš už nikdy premeškať žiadny nový príspevok? Chceš sa dozvedieť aj info zo zákulisia môjho pečenia a zároveň každý mesiac dostať tie najčerstvejšie gastrotipy?

Tak sa prihlás do klubu gastro-osôbok (newslettera) a buď vždy informovaný. Chceš vedieť viac o newsletteri a aj o tom, ako sa tam môžeš prihlásiť?

———————————————————————–

fotoaparát Canon a broskyňa s lístkami mäty na časopise F.O.O.D

broskyňová limonáda v sklenenom pohári  a dvomi broskyňami

Na záver, či už ste autori alebo čitatelia blogov, prosím, nevykašlite sa na ne. Nezanedbávajte ich a oni sa vám za to raz odplatia. Však dobré a chutné plody budú len z tej rastlinky, o ktorú sa s láskou staráte.

A ak ste ten svoj blog, tú rastlinku, ten byt či dom zanedbali, je načase ho odpleveliť, poliať, zrekonštruovať a starať sa oň.

Nie je to až také ťažké, aha, práve som začala 🙂

dve broskyne a lístky mäty

Majte sa najsladšie, ako sa dá.

Laura

Inspiration by: broskyňová limonáda – časopis F.O.O.D.