o mne a blogu s láskou k jedlu sa vo svete nestratíte.

o mne

Som osôbka, ktorá miluje písanie, blogovanie, jedlo, pečenie, učenie sa nových vecí, divadlo, príbehy a inšpiráciu, plnenie snov, knihy. Občas príliš ambiciózna, ale usilujúca sa nájsť pokoru. Veľa rozpráva, často komplikuje, neustále sa zamýšľa, fascinuje ju až udivuje ľudská psychika a má svoj vlastný, trochu spomalený svet. Ale aj tak vie, čo je to realita. Napriek tomu sa snaží nájsť dobro v ľuďoch, na tejto planéte. Presvedčená o tom, že ak by sme sa my ľudia na seba viac usmievali, svet by bol lepší. A taktiež vlastníčka pár veľkých snov, ktoré sa na prvý pohľad zdajú neskutočné 🙂 A tiež také malé kuchynské nemehielko 🙂

V prípade, že by ste chceli so mnou spolupracovať môžte ma kontaktovať na tento e-mail:  tisicajednachut@gmail.com

 

20190921_174807969886982.jpg
20191126_1140421183198739.jpg
20190802_1642521439514510.jpg
Ovocné crumble, crumble, mrazené ovocie, recept na ovocné crumble
O blogu
O blogu

blog ako kaviareň?

Toto je môj blog. Moja malá kaviarnička.

Miesto, kde si niekto príde len zobrať kávu so sebou, kde si niekto príde rýchlo vypiť espresso, kde sa niekto zdrží len pár minút alebo celý deň, ale necíti atmosféru.
Ale je to aj miesto s osobnosťou, kde si niekto príde vychutnať skvelý koláčik upečený s láskou, chvíľku pokoja s kávou, radostné chvíle s čajom alebo osviežujúcu limonádu s nádychom inšpirácie.

Miesto, kde sa nápady rodia a prázdnota umiera. Miesto, kde nikto nie je sám. Miesto, kde má každý kúsok koláča, kvapku čaju či kávy svoj príbeh a osobnosť tvorenú chuťami.

Je to miesto, kde sa ľuďom krížia a spájajú cesty, kde sa mieša ich príbeh s príbehom iných. A hoci sa nikdy predtým nevideli, poznajú sa. Cítiť tu atmosféru a prázdne slová začínajú dávať zmysel. Tiché rozhovory a štrnganie porcelánu vyjadruje pocity a myšlienky tichých i hlučných.
Miesto, kde sa čas stráca a ľudia zabúdaju na slovo ,,nemožné“.

Je to miesto, kde jeden detail mení všetko. Miesto, ktoré je zložené z maličkostí. Miesto, v ktorom sa aj nenápadná osôbka stáva veľkým človiečikom. Miesto, kde sa spájajú chute s príbehmi a detaily s krásou v jednoduchosti.Miesto, kde jedno sústo nasýti srdce a jeden dúšok zohreje dušu. Miesto, kde chodia ľudia rôzni, ale jedno majú spoločné.

Je to miesto, ktoré dokáže rozžiariť malý krôčik hoci iba jednej osôbky. Miesto, ktoré má tisíc chutí, ale len jedna je tá pravá. Pre každého iná.

Moja ,,kaviarnička“. Môj FOODBLOG.

 

20191102_104243-2124766451.jpg
O blogu
2019-01-06-20-27-20-656761795.jpg
20190803_193933-2124766451.jpg
20191120_1124121040580229.jpg

o blogu

K vareniu, ale hlavne pečeniu som sa dostala skrz nápad vlastniť malá útulnú kaviarničku. Čas plynul a nápad s kaviarňou začal byť viac sen ako budúca realita, nuž zapadol prachom víru udalostí. Jeden rok som mala blog Laurey’s World Kitchen. Za ten rok som sa toho veľa naučila a urobila veľa chýb. Ale práve vďaka tomu dnes môžem vytvárať tento skvelý foodblog, prostredníctvom ktorého Vám chcem zdeliť krásu maličkostí, myšlienok, spomienok…pretože toto všetko obsahuje jedlo vytvorené s láskou.

Okrem toho, že je tento blog je moja pomyselná kaviareň, je aj miestom, kde chcem s vami zdieľať moje recepty, príbehy z kuchyne, príbehy jedál, príbehy a recepty známych blogerov, lásku k jedlu, vareniu a pečeniu, radosť zo života, inšpiráciu a motiváciu, aby vás neodradil neúspech a v neposlednom rade taktiež tipy a triky ako sa naučiť piecť (alebo variť). Stále som v kuchyni nováčik a menšie nemehielko, takže neustále hľadám, tie najlepšie tipy a triky do kuchyne, porovnávam, čo je lepšie a samozrejme obdivujem všetkých, pre ktorých nie je kuchtenie len nevyhnutná časť života, ale vášeň a sú skutočnými umelcami vo svojom obore.  

A pre tých, ktorý sa chcete naučiť perfektne piecť, tak aby ste si mohli otvoriť vlastnú cukráreň, kaviareň alebo len tak aby ste boli majstrami v pečení, je tu práve môj blog. Nebude to jednoduché, ale s tými správnymi tipmi, s dávkou motivácie, inšpirácie, množstvom cviku a vytrvalosťou, to určite zvládnete. Vydajme sa spolu na cestu, na konci ktorej budeme vedieť bez problémov napiecť aj svadobnú poschodovú tortu.

Môj blog je pre všetkých milovníkov jedla, pečenia, varenia, ktorý sa chcú naučiť kuchtiť, zlepšiť sa alebo jednoducho milujú pečie, varenie a hľadajú inšpiráciu v podobe receptov, či pre osôbky, ktorých potešia nejaké zaujímavosti z histórie jedál alebo rozhovory s foodblogermi plné inšpirácie.

Znie to pekne, však? Tak to poďme uviesť do reality 🙂

Hoci sa pečenie môže zdať nepodstatné, lebo na prežitie ho vlastne nepotrebujeme, tak ako varenie. Pre mňa je, ale pečenie veľmi dôležité. Nielen preto, lebo to robí radosť mne, lebo je to moja vášeň. Pečenie robí radosť. Nielen mne, ale aj ostatným. Predsa každého (takmer) poteší, keď mu ponúknete domáci koláčik. Aj jedna dobrá sušienka dokáže zlepšiť deň. A o tom to je. O maličkostiach. Jeden človiečik je šťastný vďaka koláčiku, usmieva na ostatných, tí majú hneď lepšiu náladu a niekoľko takýchto skupín ľudí tvorí celé ľudstvo. Ale stačí jeden chybný dielik v mozaike a mozaika sa buď rozpadne alebo to jednoducho už nebude ono.

Preto je dôležité robiť si radosť a aj druhým ľuďom 🙂

O blogu

Prihlás sa do klubu gastro-osôbok a buď vždy v obraze 🙂

Ak sa prihlásiš do tohto newslettera, každý pondelok ti do emailovej schránky príde:

môj príbeh z kuchyne, ktorý si budú môcť prečítať len členovia tohto klubu gastro-osôbok

upozornenie o publikovaní nového článku na mojom blogu, aby si o novom príspevku vedel medzi prvými

tipy, čo v danú sezónu v gastrosvete určite nevynechať

príbehy, fotky a zaujímavosti zo zákulisia príprav mojich receptov a článkov – exkluzívne len pre vás

 

Ak chceš byť vždy informovaný medzi prvými, čo mám nové a byť v obraze, prihlás sa do tohto newslettera – je to jednoduché potrebujete len emailovú adresu, menej ako 2 minútky a kliknúť na tento odkaz, kde sa dočítate viac 🙂